Selasa, 08 Maret 2016

Wszelkie plot plastykowe są nieodłącznym elementem każdej nieruchomości.Mało kto wyobraża sobie dom bez ogrodzenia. Aby można się było dostać na teren własnej posiadłości niezbędna jest bramka wejściowa oraz brama wjazdowa.
Bezsprzecznie bramy a także furtki ogrodzeniowe powinny być porządnie skonstruowane jako ze narażone są na o wiele większe obciążenia aniżeli pozostała cześć ogrodzenia PCV na plot i furtę sztachetowa
. W związku z tym jakie winny być furtki oraz bramy ogrodzeniowe? Każda furta winna być na tyle duża ażeby zapewniała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furta powinna też zapewniać przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Zwykle przyjmuje się iż furtka ogrodzeniowa powinna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furtka ogrodzeniowa może być prawo bądź lewostronna otwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe na ogół są zamontowane ponad murkiem furta powinna znajdować się troszkę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe żeby sztachety PVC na ogrodzenie i bramkę ze sztachet było jednakowej wysokości.Przy doborze plot z PCV na ogrodzenie i bramkę sztachetowa istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza doborem ilości skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna względnie rozwierana. Żeby ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki jakiemu brama będzie się automatycznie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna należy uwzględnić fakt iż ploty z plastyku
przy bramie winno być tak długie żeby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają powierzchni by bramę można było swobodnie otworzyć. Jeśli chodzi o wielkość bramy to można ja dobrać indywidualnie wg potrzeb, jednakże przyjęło się iż powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama oraz furta ma być wykonana. Te 2 ogrodzenia nie powinny odbiegać ani konturem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby ogrodzenia PVC na ogrodzenie i bramę ze sztachet prezentowało się jednakowo. W sprzedaży osiągalne są bramy i furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy oraz furtki) a także drewniane ogrodzenia (sztachety które można wykorzystać do wypełnienia bramy lub furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar